بانک خوب سرمایه است

   
 
  • مزایده املاک مازاد بانک سرمایه - اسفند 1399

   مزایده املاک مازاد بانک سرمایه - اسفند 1399

   بانک سرمایه در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و تأکیدات دولت محترم، املاک تملیکی و مازاد بر نیاز خود را با شرایط ویژه و استثنایی به فروش می‌رساند. املاک مذکور بر مبنای قیمت پایه مزایده، با وضعیت موجود و به صورت نقدی، نقد و اقساط، با و بدون متصرف در معرض فروش قرار می‌گیرد.

   متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیش‌تر و بازدید از املاک با شماره تلفن‌های 84245327 و 84245116 و 84245267 تماس حاصل نموده و به منظور دریافت اسناد مزایده (برگه های شرایط شرکت در مزایده) و تسلیم پیشنهادات خود به محل اداره تدارکات و خدمات بانک سرمایه واقع در تهران، خیابان سپهبد قرنی، نبش خیابان اراک، پلاک 34 مراجعه نمایند. همچنین آخرین مهلت برای تسلیم پیشنهادات ساعت 16 روز شنبه مورخ 16 اسفند 1399 می‌باشد.

   توضیحات:

   1. پیشنهادات فاقد سپرده یا دارای سپرده کم‌تر از میزان مقرر، مخدوش، مبهم و مشروط، مردود است.
   2. رعایت کلیه موارد مندرج در برگه‌های مزایده الزامی است.
   3. سپرده (ودیعه) شرکت در مزایده معادل 5 درصد قیمت پایه مزایده است که متقاضیان باید طی یک فقره چک بانکی در وجه بانک سرمایه با شناسه ملی بانک سرمایه به شماره 10103798457 بابت شرکت در مزایده اسفندماه 1399 به همراه پاکت‌های برگ شرایط شرکت در مزایده، تحویل دهند.
   4. کلیه پاکات حاوی پیشنهادات متقاضیان خرید املاک در ساعت 14 روز سه شنبه مورخ 19 اسفند 1399 در سالن اجتماعات ساختمان ادارات مرکزی واقع در خیابان سپهبد قرنی، نبش خیابان اراک، پلاک 34، بازگشایی خواهد شد، لذا با توجه به پیشگیری از شیوع بیماری کرونا جلسه بازگشایی پاکات بدون حضور پیشنهاددهندگان و نمایندگان آن ها برگزار خواهد شد.
   5. مطالعه مدارک و سوابق مربوط و بازدید از املاک قبل از شرکت در مزایده الزامی است و املاک در وضعیت موجود واگذار می‌گردد.
   6. متقاضی مکلف است اسناد و مدارک ملک را ملاحظه و محل وقوع آن را حضوراً رؤیت نماید. در غیــــر این‌ صورت، در فرض برنده شدن متقاضی، هیچ‌گونه اعتراضی از سوی وی در رابطه با شرایط و وضع ملک موضوع مزایده پذیرفته نخواهد شد.
   7. در خصوص املاک دارای متصرف، ملک به همان وضع موجود و با وجود متصرف در معرض مزایده و فروش قرار می‌گیرد و تنها متقاضیانی به عنوان برنده مزایده پذیرفته می‌شوند که علاوه بر احراز سایر امتیازات و اولویت‌های برشمرده در شروط مزایده، ملک را با وجود متصرف پذیرفته و مسئولیت تخلیه ملک را راساً به عهده بگیرند. بانک در این خصوص هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت و متقاضیان حق هرگونه اعتراضی در رابطه با تخلیه ملک توسط بانک را از خود سلــــب و اسقاط می‌نمایند. لازم به ذکر است اجرت المثل ایام تصرف در قیمت کارشناسی لحاظ نشده و تا زمان انعقاد مبایعه نامه متعلق به بانک و بعد از آن متعلق به خریدار (برنده مزایده) خواهد بود.
   8. در بررسی پیشنهادات (اعم از نقدی و نقد و اقساط) ارزش فعلی اقساط آتی در نظر گرفته می‌شود.
   9. به متقاضیانی که قصد خرید املاک به صورت نقد و اقساط را دارند املاک در قالب عقد اجاره به شرط تملیک واگذار خواهد شد و انتقال قطعی ملک به خریدار، پس از پرداخت آخرین قسط و تسویه کامل ثمن معامله (پیش پرداخت + مبلغ عقد اجاره به شرط تملیک) و هزینه های اعلامی از سوی بانک انجام می گردد. لازم به ذکر است تا پایان مدت اجاره به شرط تملیک و تسویه کامل هیچ گونه دخل و تصرف مادی و فیزیکی ولو به نیابت از بانک میسور نخواهد بود.
   10. هزینه نشر آگهی و کارشناسی بر عهده خریدار است و مشارالیه می‌بایست این هزینه را بر اساس اعلام نظر بانک قبل از انعقاد قرارداد نقداً در وجه بانک واریز نماید.
   11. متقاضیان خرید می‌بایست مبلغ 600.000 ریال به حساب شماره 5-1-11-170 به نام سپرده قرض‌الحسنه جاری بانک سرمایه (قابل واریز در کلیه شعب بانک سرمایه) واریز و اصل رسید را هنگام دریافت اصل اسناد و اوراق مزایده تحویل دهند.
   12. فروش املاک به صورت نقد و اقساط بر اساس جدول اعلام‌شده ذیل صورت خواهد پذیرفت که خریـــدار می‌بایست در درخواست خود صراحتاً به مدت و نرخ سود مورد نظر اشاره نماید؛ ضمناً در شرایط مساوی بودن پیشنهاد قیمت به صورت نقد و اقساط، اولویت با درصد پیش‌پرداخت بیش‌تر می‌باشد.
   13. بانک سرمایه در قبول یا رد یک یا کلیه پیشنهادات مختار است و متقاضی در صورت رد پیشنهادات حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و اسقاط نمود.
   14. پیشنهادات برای هریک از املاک به صورت جداگانه و به صورت سه پاکت الف: اصل و تصویر چک تضمین‌شده معادل پنج درصد قیمت پایه مزایده برای تضمین شرکت در مزایده، پاکت ب: اسناد مزایده و فیش خرید اسناد و پاکت ج: فقط برگه پیشنهاد قیمت که می‌بایست همه پاکت‌ها جداگانه لاک و مهر شده و هر سه پاکت در یک پاکت بزرگ‌تر جاسازی و مهر و موم گردد. آخرین مهلت تحویل پاکات ساعت 16 روز شنبه مورخ 16 اسفند 1399 می‌باشد.
   15. نحوه فروش املاک مازاد بانک به شرح ذیــــل اعلام می‌گردد:
   16. متقاضیان می‌توانند به منظور هماهنگی جهت بازدید از املاک با تلفن‌های مندرج در فهرست املاک تماس حاصل نمایند.


   جدول شماره 1

   • نحوه فروش املاک به صورت نقد

   کاربری

   شرایط فروش

   گروه املاک

   توضیحات

   تجاری، مسکونی، اداری، خدماتی، باغ و...

   نقدی

   الف

   بدون تخفیف

   ب

   5 % تخفیف نقدی

   ج

   10 % تخفیف نقدی   جدول شماره 2

   • نحوه فروش با شرایط نقد و اقساط

   کاربری

   شرایط فروش

   گروه املاک

   توضیحات

   تجاری، مسکونی، اداری، خدماتی، باغ و...

   نقد و اقساط

   ب

   حداقل پرداخت نقدی 50 % می ‏باشد و مابقی ثمن معامله با شرایط اقساط 36 ماهه بر اساس درخواست متقاضی با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار به روش عقد اجاره به شرط تملیک دریافت خواهد شد.

   ج

   حداقل پرداخت نقدی 50 % می‏ باشد و مابقی ثمن معامله با شرایط اقساط 48 ماهه بر اساس درخواست متقاضی با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار به روش عقد اجاره به شرط تملیک دریافت خواهد شد.


   * در صورت برنده شدن در مزایده پس از اخذ پیش پرداخت اولیه، ملک به متقاضی تحویل داه می شود.
   * متقاضیان خرید غیرنقدی می بایست روش پرداخت دقیق خود را (طبق ردیف های ب و ج جدول فوق با ذکر میزان درصد پرداخت نقدی و تعداد اقساط) در برگ پیشنهاد قیمت و تعهدنامه شرکت در مزایده قید نمایند، در غیر این صورت پیشنهاد خرید، مبهم تلقی و تقاضای وی مردود می گردد.
   * به متتقاضیان خرید غیرنقدی، در صورت برنده شدن در مزایده، ملک پس از اخذ کامل بخش نقدی ثمن معامله، تحویل داده می شود.
   * به متقاضیان خرید غیرنقدی املاک متصرف دار، در صورت برنده شدن در مزایده، جهت مراجعه به مراجع قضایی جهت رفع تصرف وکالتنامه کاری داده می شود.
   * در خصوص املاک دارای متصرف، کلیه هزینه های رفع تصرف و اقدامات حقوقی مربوطه به عهده متقاضی (برنده متقاضی) می باشد که پس از معرفی وکیل از سوی متقاضی و با امضای تعهدنامه ای از سوی وی مبنی بر قبول پرداخت کلیه هزینه های مربوط به رفع تصرف اعم از هزینه های اقدامات حقوقی و حق الوکاله مربوطه، از سوی بانک به وکیل معرفی شده اعطای وکالت می شود.


کلیه حقوق متعلق به بانک سرمایه است